Felhő alapú rendszeren gondolkozik? 5 indok, amiért megéri váltani!
A felhő alapú rendszerre való áttérés sok előnnyel jár az informatikai osztály (mindig naprakész szoftver), a felhasználók (korlátlan elérhetőség), de még a vállalatok számára (költséghatékony) is a mindennapok során.
Ha még nem váltott felhő alapú rendszerre olvassa el cikkünket és tudja meg milyen előnyökkel járhat, ha úgy dönt alkalmazza.
- Költséghatékony
A felhő alapú szoftverek előnyei közé tartozik, hogy az árakat felhasználónként kell számolni. Tehát csak annyi személyre kell fizetni a szoftver díjat, ahány alkalmazott dolgozik a cégnél. Emellett pedig ha bővítésre van szükség, bármikor hozzá lehet adni, vagy ha esetleg csökken a munkavállalók száma, bármikor el lehet távolítani személyeket a rendszerből. Emellett pedig a rendszerek nem igényelnek nagy befektetést sem pénzügyileg, sem hardware szempontból.
- Egyszerű elérhetőség
Ha felhő alapú alkalmazásokról van szó, az alkalmazásokba való belépés rendkívül egyszerű. A bejelentkezés lehetséges mobil applikációval, vagy webböngésző által is, így tehát nincs szükség semmiféle bonyolult informatikai rendszerre.
Csupán internetelérésre van szükség, és amíg az adott, szinte bárhonnan elérhető a bejelentkezés. A program elérhető asztali gépről, laptopról, tabletről vagy mobiltelefonról is akár. A legtöbb esetben pedig mobil applikáció is elérhető ezekhez a szolgáltatásokhoz, a még jobb felhasználói élmény érdekében.
- Skálázhatóság
A felhő alapú rendszerek sokkal jobban skálázhatók. A skálázhatóság alatt azt értjük, hogy a rendszer nagyobb terhelés alatt képes a teljesítményét növelni további erőforrások (tipikusan hardver) hozzáadásával.
A skálázhatóság két fő típusa:
- felfelé vagy vertikálisan skálázható: nagyobb hardver kapacitás (gyorsabb vagy több processzor, nagyobb vagy gyorsabb memória és merevlemez) nagyobb számítási teljesítményt ad
- kifelé vagy horizontálisan skálázható: újabb szerverek hozzáadásával növelhető a teljesítmény
- Frissítések, biztonsági mentés és védelem
A felhő alapú rendszerek használata egy biztos alapot adhat a vállalatának, ha adatmentésről van szó. Az első szempont, hogy adatai bárhonnan elérhetők, bármilyen eszközről. Másodszor pedig ha bármi probléma történik az irodában (lehet ez adatlopási kísérlet, valamilyen eszköz meghibásodása vagy esetleg környezeti veszély), az adatai biztonságban lesznek a felhőben.
Emellett a legtöbb felhő alapú rendszer alapértelemezettként rendelkezik már egy helyreállítási funkcióval és megoldással, melynek köszönhetően nem kell aggódni adatai elvesztése miatt.
Az ellenőrzött és igazolt felhő alapú rendszerek megfelelnek a legfrissebb biztonsági szabványoknak, a pontos frissítéseknek és az új jellemzőknek, így tehát a használatuk biztonságosnak mondható.
- Produktivitás növekedése
A felhő alapú rendszerek által a munkavállalók könnyedén meg tudják osztani egymással a projekteket, és valós időben láthatják, hogy áll egy-egy munkafolyamat. Az adatokkal csak egy kattintásnyira vannak, így a csapatok sokkal könnyebben tudnak együtt dolgozni.
A fájlok, az aktuális tevékenységek és az irányítópult megosztásával valamint az egyéb extra funkciókkal a folyamatok gyorsítását és a produktivitást lehet ösztönözni.
Emellett pedig a munkavállalók szinte bárhonnan tudnak dolgozni. Napjainkban, mikor a távoli munkavégzés egy trenddé vált, szinte elengedhetetlen a felhő alapú rendszerek használata, a rugalmas munkarendek követéséhez. A felhő alapú rendszer használata által a munkavállalók hozzá tudnak férni az adatokhoz, fájlokhoz szinte bármikor és bárhonnan.
Felkeltettük érdeklődését?
Kérjen ingyenes Spica szoftverbemutatót vagy kötelezettségmentes árajánlatot!